Sulge

TÄIDA VÄLJAD

 • et
 • en
 • ru
 

Kasulik teada

Aknakoda / Kasulik teada

Erinevate plastakende valik on lai. Kõige olulisemad aspektid akende puhul on soojapidavus, avatavuse võimalused ja värv.
Järgnevalt püüame Teile abiks olla lihtsate soovitustega parimate valikute tegemisel ja ,,Esita hinnapäring’’ moodulis hinnapäringu vormistamisel.
Soojapidavus.
Me valmistame erineva soojapidavuega plastaknaid, seepärast ongi vaja teada, millisesse hoonesse on aknaid vaja. Akende soojapidavust mõõdetakse U arvuga*. Mida madalam see on, seda soojapidavam on aken.  Kui vajate aknaid mitteköetavatesse ruumidesse või madala soojavajadusega ruumidesse, pole väga hea akende soojapidavus oluline. Siinkohal soovitame meie Standardakent (70 mm paksune profiil ja 2 kordne klaaspakett selektiivklaasiga* – Uw=1,4W/m2K). Kui vajate aknaid korralikult soojustatud hoonele, siis on meie soovitus SYNEGO profiilsüsteem (80 mm paksune profiil ja 3 kordne klaaspakett kahe selektiivklaasiga – Uw=0,88W/m2K). Kui on tegemist passiivmajaga, on meie soovitus GENEO profiilsüsteem (86 mm paksune profiil ja 3 kordne klaaspakett kahe selektiivklaasiga – Uw=0,78W/m2K).
Mõned selgitused:

 1. U arv* näitab, kui mitu W (vatti) tunnis ühe aknapinna ruutmeetri kohta väljub toast soojust. Eelpool on toodud akende Uw (window –aken) väärtused. Et lihtsamini mõista esitatud numbrite olemust, siis järgnevalt mõned näited:

a) soojustamata paneelmaja seina U-arv = 0,5 kuni 0,7 W/m2
b) soojustatud paneelmaja seina U-arv = 0,3 kuni 0,5 W/m2
c) kaasaegsetest materjalidest ehitatud hooned U-arv = 0,2 W/m2
* esitatud numbrid on keskmised näitajad, kindlasti on erinevatel hoonetel mõnevõrra
   erinevad soojapidamise näitajad.
NB! Reeglina on aknad hoone seinast kehvema soojapidavusega, aga võimalusel võiks soojapidavuse erinevus olla väikseim – tuleks valida parima tulemusega aknad!
Parima hinna ja soojapidavuse suhte annab SYNEGO profiilsüsteem.

 1. Selektiivklaas* – kirgas klaas, mille klaaspaketi sisemisele küljele on kantud õhuke metallikiht, mis peegeldab toasooja tagasi (termose effekt).

Avatavuse võimalused
Aknad saavad olla mitteavatavad ja avatavad (avanevad reeglina sissepoole). Vastavalt vajadusele tulebki teha valik. Loomulikult on mitteavatavad aknad soodsamad kui avatavad, kuid see ei tohiks olla eelduseks valikute tegemisel. Akende avanemise võimalused on järgmised:

 1. Pöördasend – aken avaneb ainult külgepidi lahti
 2. Kaldasend – aken avaneb ainult ülevalt ca 10 cm tuulutuseks
 3. Kald-pöörd asend – aken avaneb nii külg kui tuulutusasendisse

Kindlasti peab arvestama akende avanemise valikul lisaks tuulutamisvajadusele ka pesemisvaja-dustega, s.t., et isegi kui muul põhjusel ei pea akent avama, siis pesta on akent ikka vaja .
Akende värv.
Reeglina on aken nii seest kui väljast valge. Küll on akende värvivalikud on väga suured. Kuna arvuti ekraanil paistavad pakutavad värvitoonid loomulikust mõnevõrra erinevad, siis on meie soovitus värv lõplikult valida meie müügiesindaja kaudu näidiseid vaadates. Hinnapäringus võite siiski värvi ära määrata, mida saab hiljem vajadusel muuta.
Lõpetuseks:
Kui nüüd akende osas on põhiline selgitatud, siis tuleb mõelda veel akende vahetusega seotud tööde peale. Koguprotsess hõlmab järgmisi töid:

 1. Vanade akende eemaldamine, uute paigaldamine.
 2. Välimiste aknapalede viimistlus – paigaldatakse uued nurgaplekid või objekti iseärasustest sõltuvalt midagi muud. Täpsemalt selgub see objektil.
 3. Uute sisemiste aknalaudade paigalduse.
 4. Sisemiste aknapalede viimistluse (nt. plastkilbid)
 5. Vanade akende ja muu ehitusprahi utiliseerimise.

Eelpool nimetatuid töid on võimalik tellida kompleksselt või ka osade kaupa.
Kindlasti tekib akende valiku ja vahetusega seoses veel küsimusi (turvaklaasid, erikujuaknad, putukavõrgud jne.), aga neid saab juba täpsemalt arutada meie müügiesindajatega või saate oma soovid kirja panna hinnapäringu lõpus olevasse lahtrisse ,,Lisad, erisoovid’’.
Eelnevast peaks piisama, et pakutavatest toodetest ja teenustest aru saada ja esmane valik teha.
Järgnevalt on Teil võimalik meile esitada hinnapäring, mille järgselt me kindlasti kontakteerume Teiega.

Hinnapäring